Produkte > NEXPERIA > BTA204S-600F,118
BTA204S-600F,118
BTA204S-600F,118 Nexperia
bta204s600f.pdf
Hersteller: Nexperia
TRIAC 600V 27A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA204S-600F,118 Nexperia
Description: TRIAC 600V 4A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 25A, 27A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Supplier Device Package: DPAK, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A, Voltage - Off State: 600 V.
Weitere Produktangebote BTA204S-600F,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA204S-600F,118 BTA204S-600F,118 Hersteller : WeEn Semiconductors BTA204S-600F.pdf Description: TRIAC 600V 4A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 25A, 27A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A
Voltage - Off State: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
BTA204S-600F,118 Hersteller : NXP USA Inc. BTA204S-600F.pdf Description: TRIAC 600V 4A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
BTA204S-600F,118 BTA204S-600F,118 Hersteller : WeEn Semiconductors BTA204S-600F.pdf Category: Triacs
Description: Triac; 600V; 4A; DPAK; Igt: 25mA; Ifsm: 25A; 3Q,Hi-Com
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 4A
Case: DPAK
Gate current: 25mA
Max. forward impulse current: 25A