Produkte > WEEN SEMICONDUCTORS > BTA208S-600E,118
BTA208S-600E,118
BTA208S-600E,118 WeEn Semiconductors
bta208s-600e.pdf
Hersteller: WeEn Semiconductors
Description: TRIAC SENS GATE 600V 8A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 65A, 72A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 600 V
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA208S-600E,118 WeEn Semiconductors
Description: WEEN SEMICONDUCTORS - BTA208S-600E,118 - Triac, 600 V, 8 A, TO-252 (DPAK), 1.5 V, 65 A, 25 mA, tariffCode: 85413000, Bauform - Triac: TO-252 (DPAK), rohsCompliant: Y-EX, Haltestrom, max.: 25mA, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 65A, Spitzen-Durchlassspannung: 1.65V, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, RMS-Durchlassstrom: 8A, Zündspannung, max.: 1.5V, Periodische Spitzen-Sperrspannung: 600V, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Thyristormontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: To Be Advised.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Triac; 600V; 8A; DPAK; Igt: 10mA; Ifsm: 65A; 3Q,Hi-Com
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 8A
Case: DPAK
Gate current: 10mA
Technology: 3Q; Hi-Com
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Features of semiconductor devices: sensitive gate
Max. forward impulse current: 65A
auf Bestellung 3160 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
BTA208S-600E,118 BTA208S-600E,118 Hersteller : WeEn Semiconductors bta208s-600e.pdf Description: TRIAC SENS GATE 600V 8A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: Single
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
Voltage - Off State: 600 V
Mindestbestellmenge: 9
Mindestbestellmenge: 2
BTA208S-600E,118 BTA208S-600E,118 Hersteller : WEEN SEMICONDUCTORS 2893349.pdf Description: WEEN SEMICONDUCTORS - BTA208S-600E,118 - Triac, 600 V, 8 A, TO-252 (DPAK), 1.5 V, 65 A, 25 mA
tariffCode: 85413000
Bauform - Triac: TO-252 (DPAK)
rohsCompliant: Y-EX
Haltestrom, max.: 25mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 65A
Spitzen-Durchlassspannung: 1.65V
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
RMS-Durchlassstrom: 8A
Zündspannung, max.: 1.5V
Periodische Spitzen-Sperrspannung: 600V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Thyristormontage: Oberflächenmontage
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: To Be Advised
tariffCode: 85413000
Bauform - Triac: TO-252 (DPAK)
rohsCompliant: Y-EX
Haltestrom, max.: 25mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
RMS-Durchlassstrom: 8A
Zündspannung, max.: 1.5V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
SVHC: To Be Advised
BTA208S-600E,118 BTA208S-600E,118 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited bta208s600e.pdf TRIAC 600V 8A(RMS) 72A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BTA208S-600E,118 Hersteller : NXP USA Inc. bta208s-600e.pdf Description: TRIAC SENS GATE 600V 8A DPAK