BTA316-800E,127
BTA316-800E,127 WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited
bta316-800e.pdf
Hersteller: WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited
TRIAC 800V 16A(RMS) 150A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
auf Bestellung 4900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 488
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA316-800E,127 WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited
Description: TRIAC SENS GATE 800V 16A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 140A, 150A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 16 A, Voltage - Off State: 800 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Triac; 800V; 16A; TO220AB; Igt: 10mA; Ifsm: 140A; 3Q,Hi-Com
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. load current: 16A
Case: TO220AB
Gate current: 10mA
Max. forward impulse current: 140A
Technology: 3Q; Hi-Com
Features of semiconductor devices: sensitive gate
Mounting: THT
Kind of package: tube
auf Bestellung 1404 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 59
Mindestbestellmenge: 2
BTA316-800E,127 BTA316-800E,127 Hersteller : WeEn Semiconductors BTA316-800E.pdf Description: TRIAC SENS GATE 800V 16A TO220AB
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 140A, 150A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 16 A
Voltage - Off State: 800 V
Mindestbestellmenge: 7
BTA316-800E,127 Hersteller : NXP Semiconductors BTA316-800E.pdf TRIAC Diode 800V 16A(RMS) 150A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
auf Bestellung 736 Stücke:
Mindestbestellmenge: 488
BTA316-800E,127 Hersteller : WEEN BTA316-800E.pdf It=16A; Vdrm=800V; Igt=10mA; Equivalent: BTA316-800E,127; BTA316-800E TR016bta316-800e
Anzahl je Verpackung: 10 Stücke
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 20
BTA316-800E,127 Hersteller : NXP USA Inc. BTA316-800E.pdf Description: TRIAC 800V 16A TO220AB
Mounting Type: Through Hole
Configuration: Single
Voltage - Off State: 800 V