BTA416Y-600B,127
BTA416Y-600B.pdf
Produktcode: 173100
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Thyristoren, Dynistors, Triacs > Thyristoren, Dynistors
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA416Y-600B,127 BTA416Y-600B,127 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited bta416y-600b.pdf TRIAC 600V 16A(RMS) 176A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 488
Description: Triac; 600V; 16A; TO220AB; Igt: 50mA; Ifsm: 160A; 3Q,Hi-Com
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 16A
Case: TO220AB
Gate current: 50mA
Max. forward impulse current: 160A
Technology: 3Q; Hi-Com
Features of semiconductor devices: high temperature; sensitive gate
Mounting: THT
Kind of package: tube
auf Bestellung 697 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
BTA416Y-600B,127 BTA416Y-600B,127 Hersteller : WeEn Semiconductors BTA416Y-600B.pdf Description: TRIAC 600V 16A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 60 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 160A, 176A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: TO-220AB
Current - On State (It (RMS)) (Max): 16 A
Voltage - Off State: 600 V
auf Bestellung 5897 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
Produkt ist nicht verfügbar
BTA416Y-600B,127 Hersteller : NXP USA Inc. BTA416Y-600B.pdf Description: TRIAC 600V 16A TO220AB