Produkte > MUELLER ELECTRIC > BU-2031-A-24-2
BU-2031-A-24-2
BU-2031-A-24-2 MUELLER ELECTRIC
DS-BU-2031-A-@.pdf
Hersteller: MUELLER ELECTRIC
Category: Single Test Leads
Description: Test lead; 5A; banana plug 4mm,crocodile clip; Urated: 600V; red
Test lead configuration: banana plug 4mm; crocodile clip
Colour: red
Wire insulation material: PVC
Type of test accessories: test lead
Connector variant: with 4mm axial socket
Wire cross-section: 0.51mm2
Current rating: 5A
Cable length: 0.61m
Rated voltage: 0.6kV
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BU-2031-A-24-2 MUELLER ELECTRIC
Description: MUELLER ELECTRIC - BU-2031-A-24-2 - Messleit. Krokodilklemme/Bananenstecker, Minigator-Clip, Stapelbarer 4mm-Bananenstecker, 24 ", tariffCode: 90309000, productTraceability: No, rohsCompliant: Y-EX, Nennstrom: 5A, Nennspannung: -, euEccn: NLR, hazardous: false, Anschlusslänge - imperial: 24", rohsPhthalatesCompliant: YES, Krokodilklemme: Minigator-Clip, Bananenstecker: Stapelbarer 4mm-Bananenstecker, Anschlusslänge - metrisch: 609.6mm, Isolatorfarbe: Rot, usEccn: EAR99, Produktpalette: Mueller Electric - BU-2031 Series.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 16 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
BU-2031-A-24-2 BU-2031-A-24-2 Hersteller : MUELLER ELECTRIC 3677733.pdf Description: MUELLER ELECTRIC - BU-2031-A-24-2 - Messleit. Krokodilklemme/Bananenstecker, Minigator-Clip, Stapelbarer 4mm-Bananenstecker, 24 "
tariffCode: 90309000
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Nennstrom: 5A
Nennspannung: -
euEccn: NLR
hazardous: false
Anschlusslänge - imperial: 24"
rohsPhthalatesCompliant: YES
Krokodilklemme: Minigator-Clip
Bananenstecker: Stapelbarer 4mm-Bananenstecker
Anschlusslänge - metrisch: 609.6mm
Isolatorfarbe: Rot
usEccn: EAR99
Produktpalette: Mueller Electric - BU-2031 Series
auf Bestellung 20 Stücke:
BU-2031-A-24-2 Hersteller : Mueller Electric Co DS-BU-31-@.pdf Description: GATOR TO BANANA PLUG 24"
Packaging: Bag
Voltage - Rated: 300V
Wire Gauge: 20 AWG
Temperature Range: 221°F (105°C)
Configuration: Alligator to Banana Plug
Contents: 1 Lead, Red
1st Connector: Alligator Clip, Miniature, Insulated
2nd Connector: Banana Plug, Single, Stackable
Material - Insulation: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Length: 24.0" (609.60mm)
Current Rating (Amps): 5 A