Produkte > MUELLER ELECTRIC > BU-2031-A-36-2
BU-2031-A-36-2
BU-2031-A-36-2 MUELLER ELECTRIC
DS-BU-2031-A-@.pdf
Hersteller: MUELLER ELECTRIC
Category: Single Test Leads
Description: Test lead; 5A; banana plug 4mm,crocodile clip; Urated: 600V; red
Test lead configuration: banana plug 4mm; crocodile clip
Colour: red
Wire insulation material: PVC
Type of test accessories: test lead
Connector variant: with 4mm axial socket
Current rating: 5A
Cable length: 0.9m
Rated voltage: 0.6kV
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BU-2031-A-36-2 MUELLER ELECTRIC
Description: GATOR TO BANANA PLUG 36", Packaging: Bag, Voltage - Rated: 300V, Wire Gauge: 20 AWG, Temperature Range: 221°F (105°C), Configuration: Alligator to Banana Plug, Contents: 1 Lead, Red, 1st Connector: Alligator Clip, Miniature, Insulated, 2nd Connector: Banana Plug, Single, Stackable, Material - Insulation: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Cable Length: 36.0" (914.40mm), Current Rating (Amps): 5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BU-2031-A-36-2 BU-2031-A-36-2 Hersteller : Mueller Electric Co DS-BU-31-@.pdf Description: GATOR TO BANANA PLUG 36"
Packaging: Bag
Voltage - Rated: 300V
Wire Gauge: 20 AWG
Temperature Range: 221°F (105°C)
Configuration: Alligator to Banana Plug
Contents: 1 Lead, Red
Cable Length: 36.0" (914.40mm)
Current Rating (Amps): 5 A