Produkte > MUELLER ELECTRIC > BU-2741-D-48-0
BU-2741-D-48-0
BU-2741-D-48-0 Mueller Electric
muel_s_a0000011026_1-2277134.pdf
Hersteller: Mueller Electric
Test Probes Black Test Prod to Right Angle Unshrouded Banana Plug, 48" 18G PVC
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BU-2741-D-48-0 Mueller Electric
Description: TEST LEAD BANANA TO PROBE 48", Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 600V, Current Rating (Amps): 10A, Wire Gauge: 18 AWG, Type: Patch Cord, Configuration: Banana to Test Probe, Contents: 1 Lead, Black, Ratings: CAT II 600V, 1st Connector: Banana Plug, Single, Right Angle, 2nd Connector: Test Probe, Material - Insulation: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Stacking Method: Non Stackable, Cable Length: 48.0" (1219.20mm), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BU-2741-D-48-0 Hersteller : Mueller Electric Co DS-BU-31-@.pdf Description: TEST LEAD BANANA TO PROBE 48"
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 600V
Current Rating (Amps): 10A
Wire Gauge: 18 AWG
Type: Patch Cord
Configuration: Banana to Test Probe
Contents: 1 Lead, Black
Ratings: CAT II 600V
1st Connector: Banana Plug, Single, Right Angle
Stacking Method: Non Stackable
Cable Length: 48.0" (1219.20mm)