Produkte > NEXPERIA USA INC. > BUK7515-100A,127
BUK7515-100A,127
BUK7515-100A,127 Nexperia USA Inc.
2156_BUK7515-100A.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 100V 75A TO220AB
Packaging: Tube
auf Bestellung 4168 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 178
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK7515-100A,127 Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 100V 75A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 15mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 300W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-220AB, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6000 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK7515-100A,127 Hersteller : NXP Semiconductors BUK7515-100A.pdf 2156_BUK7515-100A.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 75A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
auf Bestellung 3308 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 192
auf Bestellung 860 Stücke:
Mindestbestellmenge: 192
BUK7515-100A,127 BUK7515-100A,127 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK7515-100A.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 75A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 15mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 300W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6000 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BUK7515-100A,127 Hersteller : NXP USA Inc. 2156_BUK7515-100A.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 75A TO220AB
Produkt ist nicht verfügbar
BUK7515-100A,127 BUK7515-100A,127 Hersteller : Nexperia BUK7515_100A-3083213.pdf MOSFETs RAIL PWR-MOS