Produkte > NEXPERIA USA INC. > BUK7535-55A,127
BUK7535-55A,127
BUK7535-55A,127 Nexperia USA Inc.
PHGLS22228-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: PFET, 35A I(D), 55V, 0.035OHM, 1
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 85W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 872 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 9896 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 874
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK7535-55A,127 Nexperia USA Inc.
Description: PFET, 35A I(D), 55V, 0.035OHM, 1, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 85W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-220AB, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 872 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK7535-55A,127 BUK7535-55A,127 Hersteller : Nexperia BUK7535-55A-114264.pdf MOSFET RAIL PWR-MOS
auf Bestellung 3698 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
BUK7535-55A,127 Hersteller : NXP Semiconductors BUK7535-55A.pdf PHGLS22228-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Trans MOSFET N-CH 55V 35A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1095
Mindestbestellmenge: 1095
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
BUK7535-55A,127 BUK7535-55A,127 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK7535-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 35A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V