Produkte > NEXPERIA > BUK7675-55A,118
BUK7675-55A,118
BUK7675-55A,118 Nexperia
2053162043431106buk7675-55a.pdf
Hersteller: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 55V 20.3A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 679 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 396
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK7675-55A,118 Nexperia
Description: MOSFET N-CH 55V 20.3A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20.3A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 75mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 62W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 483 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK7675-55A,118 BUK7675-55A,118 Hersteller : Nexperia 2053162043431106buk7675-55a.pdf Trans MOSFET N-CH 55V 20.3A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 679 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 396
BUK7675-55A,118 BUK7675-55A,118 Hersteller : NXP Semiconductors 2053162043431106buk7675-55a.pdf Trans MOSFET N-CH 55V 20.3A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 75680 Stücke:
Mindestbestellmenge: 298
auf Bestellung 3723 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
BUK7675-55A,118 Hersteller : NXP BUK7575_7675_55A-01.pdf Група товару: Транзистори Од. вим: шт
BUK7675-55A,118 BUK7675-55A,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK7675-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 20.3A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20.3A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 75mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 62W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 483 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±20V