Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > BUK7908-40AIE,127
BUK7908-40AIE,127 NXP Semiconductors
BUK7908-40AIE.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Trans MOSFET N-CH 40V 117A Automotive 5-Pin(5+Tab) TO-220 Rail
auf Bestellung 1998 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 205
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK7908-40AIE,127 NXP Semiconductors
Description: MOSFET N-CH 40V 75A TO220-5, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-5, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8mOhm @ 50A, 10V, FET Feature: Current Sensing, Power Dissipation (Max): 221W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-220-5, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 84 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3140 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK7908-40AIE,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK7908-40AIE,127 BUK7908-40AIE,127 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK7908-40AIE.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 75A TO220-5
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-5
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8mOhm @ 50A, 10V
FET Feature: Current Sensing
Power Dissipation (Max): 221W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220-5
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 84 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3140 pF @ 25 V