Produkte > NEXPERIA USA INC. > BUK92150-55A,118
BUK92150-55A,118
BUK92150-55A,118 Nexperia USA Inc.
BUK92150-55A.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 11A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 125mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 36W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: DPAK
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 6 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 338 pF @ 25 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK92150-55A,118 Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 11A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 125mOhm @ 5A, 10V, Power Dissipation (Max): 36W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: DPAK, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 6 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 338 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK92150-55A,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK92150-55A,118 BUK92150-55A,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK92150-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 11A DPAK
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: DPAK
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±15V