Produkte > NEXPERIA USA INC. > BUK9219-55A,118
BUK9219-55A,118
BUK9219-55A,118 Nexperia USA Inc.
BUK9219-55A.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 55A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 55A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 17.6mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 114W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Not For New Designs
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2920 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9219-55A,118 Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 55A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 55A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 17.6mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 114W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: DPAK, Grade: Automotive, Part Status: Not For New Designs, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2920 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9219-55A,118 BUK9219-55A,118 Hersteller : Nexperia BUK9219_55A-2937691.pdf MOSFET BUK9219-55A/SOT428/DPAK
auf Bestellung 6674 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BUK9219-55A,118 BUK9219-55A,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9219-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 55A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: DPAK
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±10V
Qualification: AEC-Q101
BUK9219-55A,118 BUK9219-55A,118 Hersteller : Nexperia 4374743297895427buk9219-55a.pdf Trans MOSFET N-CH 55V 55A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R