Produkte > NEXPERIA > BUK9225-55A,118
BUK9225-55A,118
BUK9225-55A,118 Nexperia
BUK9225-55A-1319993.pdf
Hersteller: Nexperia
MOSFET TAPE13 PWR-MOS
auf Bestellung 7935 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9225-55A,118 Nexperia
Description: MOSFET N-CH 55V 43A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 43A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 22mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 94W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: DPAK, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1724 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK9225-55A,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9225-55A,118 BUK9225-55A,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9225-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 43A DPAK
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 43A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 22mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 94W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: DPAK
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1724 pF @ 25 V