Produkte > NEXPERIA > BUK9230-100B,118
BUK9230-100B,118
BUK9230-100B,118 Nexperia
BUK9230-100B-1599111.pdf
Hersteller: Nexperia
MOSFET HIGH PERF TRENCHMOS
auf Bestellung 2131 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9230-100B,118 Nexperia
Description: MOSFET N-CH 100V 47A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 185°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 47A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 28mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 167W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: DPAK, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 33 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3805 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK9230-100B,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9230-100B,118 BUK9230-100B,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9230-100B.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 47A DPAK
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 185°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 47A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 28mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 167W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: DPAK
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 33 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3805 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±15V