Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > BUK954R4-40B,127
BUK954R4-40B,127 NXP Semiconductors
BUK954R4-40B.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Trans MOSFET N-CH 40V 174A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 355
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK954R4-40B,127 NXP Semiconductors
Description: MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 254W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 64 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7124 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote BUK954R4-40B,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK954R4-40B,127 BUK954R4-40B,127 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK954R4-40B.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 254W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 64 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7124 pF @ 25 V