Produkte > Transistoren > MOSFET N-CH > BUK9575-100A,127
BUK9575-100A,127
BUK9575-100A.pdf
Produktcode: 168171
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Transistoren > MOSFET N-CH
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote BUK9575-100A,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9575-100A,127 BUK9575-100A,127 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9575-100A.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 23A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 23A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 72mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 99W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1704 pF @ 25 V