Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > BUK9609-75A,118
BUK9609-75A,118 NXP Semiconductors
BUK9609-75A.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Trans MOSFET N-CH 75V 75A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 252 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 120
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9609-75A,118 NXP Semiconductors
Description: MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8.5mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 230W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Grade: Automotive, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8840 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK9609-75A,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9609-75A,118 BUK9609-75A,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9609-75A.pdf Description: MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8.5mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 230W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8840 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Vgs (Max): ±10V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BUK9609-75A,118 BUK9609-75A,118 Hersteller : Nexperia BUK9609-75A.pdf MOSFETs SOT404 N-CH 75V 75A
BUK9609-75A,118 Hersteller : NEXPERIA BUK9609-75A.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 75V; 75A; Idm: 440A; 230W
Case: D2PAK; SOT404
Kind of channel: enhancement
Type of transistor: N-MOSFET
Mounting: SMD
Polarisation: unipolar
On-state resistance: 18.9mΩ
Gate-source voltage: ±10V
Drain-source voltage: 75V
Drain current: 75A
Power dissipation: 230W
Pulsed drain current: 440A