Produkte > NEXPERIA > BUK9675-100A,118
BUK9675-100A,118
BUK9675-100A,118 Nexperia
804026764429771buk9675-100a.pdf
Hersteller: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 100V 23A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 2400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9675-100A,118 Nexperia
Description: MOSFET N-CH 100V 23A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 23A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 72mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 99W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Grade: Automotive, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1704 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9675-100A,118 BUK9675-100A,118 Hersteller : Nexperia 804026764429771buk9675-100a.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 23A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 2400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
BUK9675-100A,118 BUK9675-100A,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9675-100A.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 23A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 23A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 72mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 99W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Grade: Automotive
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1704 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 431
BUK9675-100A,118 BUK9675-100A,118 Hersteller : Nexperia BUK9675-100A.pdf MOSFETs SOT404 100V 23A
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Vgs (Max): ±15V