Produkte > NXP USA INC. > BUK9880-55A,115
BUK9880-55A,115
BUK9880-55A,115 NXP USA Inc.
BUK9880-55A.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 7A SOT223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 73mOhm @ 8A, 10V
Power Dissipation (Max): 8W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: SC-73
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 584 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9880-55A,115 NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 55V 7A SOT223, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 73mOhm @ 8A, 10V, Power Dissipation (Max): 8W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: SC-73, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 584 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK9880-55A,115
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9880-55A,115 BUK9880-55A,115 Hersteller : NXP USA Inc. BUK9880-55A.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 7A SOT223
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: SC-73
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±15V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BUK9880-55A,115 BUK9880-55A,115 Hersteller : Nexperia BUK9880_55A-1319608.pdf MOSFET TAPE-7 PWR-MOS