Produkte > NXP > BUK9E08-55B,127
BUK9E08-55B,127 NXP
BUK9E08-55B.pdf
Hersteller: NXP
Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9E08-55B,127 NXP
Description: MOSFET N-CH 55V 75A I2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 203W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: I2PAK, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5280 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK9E08-55B,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9E08-55B,127 BUK9E08-55B,127 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9E08-55B.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 75A I2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 203W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: I2PAK
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5280 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BUK9E08-55B,127 BUK9E08-55B,127 Hersteller : Nexperia BUK9E08-55B-1599255.pdf MOSFET Trans MOSFET N-CH 55V 110A 3Pin(3+Tab)