Produkte > NEXPERIA > BUK9M9R1-40EX
BUK9M9R1-40EX
BUK9M9R1-40EX Nexperia
268934695107635buk9m9r1-40e.pdf
Hersteller: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 40V 64A Automotive AEC-Q101 8-Pin LFPAK EP T/R
auf Bestellung 2944 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 472
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9M9R1-40EX Nexperia
Description: MOSFET N-CH 40V 64A LFPAK33, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 64A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7.3mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 75W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK33, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, Vgs (Max): ±10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 16.2 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2048 pF @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9M9R1-40EX BUK9M9R1-40EX Hersteller : Nexperia 268934695107635buk9m9r1-40e.pdf Trans MOSFET N-CH 40V 64A Automotive AEC-Q101 8-Pin LFPAK EP T/R
auf Bestellung 2944 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 457
BUK9M9R1-40EX BUK9M9R1-40EX Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9M9R1-40E.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 64A LFPAK33
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 64A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7.3mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 75W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK33
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V
Vgs (Max): ±10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 16.2 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2048 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 1500
BUK9M9R1-40EX BUK9M9R1-40EX Hersteller : Nexperia BUK9M9R1-40E.pdf MOSFETs N-channel 40 V, 9.5 mΩ logic level MOSFET in LFPAK33
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±10V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 17