BYC15X-600PQ
BYC15X-600PQ WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited
byc15x-600p.pdf
Hersteller: WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited
Diode Switching 600V 15A 2-Pin(2+Tab) TO-220F Rail
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BYC15X-600PQ WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO220F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 18 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220F, Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.2 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BYC15X-600PQ BYC15X-600PQ Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited byc15x-600p.pdf Diode Switching 600V 15A 2-Pin(2+Tab) TO-220F Rail
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Description: Diode: rectifying; THT; 600V; 15A; tube; Ifsm: 200A; Ufmax: 1.4V; 39ns
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.6kV
Load current: 15A
Semiconductor structure: single diode
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 200A
Case: SOD113; TO220FP-2
Max. forward voltage: 1.4V
Reverse recovery time: 39ns
auf Bestellung 974 Stücke:
Mindestbestellmenge: 77
BYC15X-600PQ BYC15X-600PQ Hersteller : WeEn Semiconductors BYC15X-600P.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO220F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 18 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220F
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.2 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V
Mindestbestellmenge: 7
BYC15X-600PQ Hersteller : WeEn BYC15X-600P.pdf Power Diode 600V 15A TO-220-2 Full Pack, Isolated Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
auf Bestellung 225 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar
BYC15X-600PQ BYC15X-600PQ Hersteller : Nexperia byc15x-600p.pdf Diode Switching 600V 15A 2-Pin(2+Tab) TO-220F Rail