BYM12-100-E3/97
BYM12-100-E3/97 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
egl41.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 100V 1A DO213AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-213AB, MELF (Glass)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-213AB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BYM12-100-E3/97 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 100V 1A DO213AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-213AB, MELF (Glass), Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-213AB, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote BYM12-100-E3/97
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BYM12-100-E3/97 BYM12-100-E3/97 Hersteller : Vishay General Semiconductor egl41.pdf Rectifiers 100 Volt 1.0A 50ns Glass Passivated
Produkt ist nicht verfügbar
BYM12-100-E3\97 BYM12-100-E3\97 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 1A,100V,50NS,UF SURPERECT,MELF