Produkte > WEEN SEMICONDUCTORS > BYQ28ED-200,118
BYQ28ED-200,118
BYQ28ED-200,118 WeEn Semiconductors
byq28ed-200.pdf
Hersteller: WeEn Semiconductors
Description: DIODE ARRAY GP 200V 10A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 25 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: DPAK
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
auf Bestellung 87500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BYQ28ED-200,118 WeEn Semiconductors
Description: DIODE ARRAY GP 200V 10A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 25 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: DPAK, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BYQ28ED-200,118 BYQ28ED-200,118 Hersteller : NXP Semiconductors byq28ed-200.pdf Diode Switching 200V 10A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 895
Mindestbestellmenge: 895
Description: Diode: rectifying; SMD; 200V; 5Ax2; 25ns; DPAK; Ufmax: 1.25V
Mounting: SMD
Case: DPAK
Max. forward voltage: 1.25V
Load current: 5A x2
Max. load current: 10A
Max. forward impulse current: 55A
Max. off-state voltage: 200V
Semiconductor structure: common cathode; double
Type of diode: rectifying
Kind of package: reel; tape
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Reverse recovery time: 25ns
Mindestbestellmenge: 100
BYQ28ED-200,118 BYQ28ED-200,118 Hersteller : WeEn Semiconductors byq28ed-200.pdf Description: DIODE ARRAY GP 200V 10A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 12
Mindestbestellmenge: 2
BYQ28ED-200,118 BYQ28ED-200,118 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited byq28ed-200.pdf Diode Switching 200V 10A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
auf Bestellung 268 Stücke:
auf Bestellung 268 Stücke:
Anzahl je Verpackung: 2500 Stücke
verfügbar 5 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
BYQ28ED-200,118 Hersteller : Nexperia byq28ed-200.pdf Diode Switching 200V 10A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R