BYV28-200-TR
BYV28-200-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
byv2850.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE AVALANCHE 200V 3.5A SOD64
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 30 ns
Technology: Avalanche
Current - Average Rectified (Io): 3.5A
Supplier Device Package: SOD-64
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 200 V
auf Bestellung 1953 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BYV28-200-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE AVALANCHE 200V 3.5A SOD64, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-64, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 30 ns, Technology: Avalanche, Current - Average Rectified (Io): 3.5A, Supplier Device Package: SOD-64, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3662 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BYV28-200-TR BYV28-200-TR Hersteller : Vishay byv2850.pdf Diode Switching 200V 3.5A 2-Pin SOD-64 T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BYV28-200-TR BYV28-200-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division byv2850.pdf Description: DIODE AVALANCHE 200V 3.5A SOD64
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-64, Axial
Mounting Type: Through Hole
Technology: Avalanche
Part Status: Active