Produkte > VISHAY > BYV32-200-E3/45
BYV32-200-E3/45
BYV32-200-E3/45 Vishay
byv32.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 200V 18A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 151
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BYV32-200-E3/45 Vishay
Description: DIODE ARRAY GP 200V 18A TO-220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 25 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 18A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.15 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BYV32-200-E3/45 BYV32-200-E3/45 Hersteller : Vishay byv32.pdf Diode Switching 200V 18A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
BYV32-200-E3/45 BYV32-200-E3/45 Hersteller : VISHAY byv32.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 200V; 18A; tube; Ifsm: 150A; TO220AB; 25ns
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 200V
Load current: 18A
Semiconductor structure: common cathode; double
Features of semiconductor devices: glass passivated; ultrafast switching
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 150A
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.85V
Reverse recovery time: 25ns
Heatsink thickness: 1.14...1.39mm
auf Bestellung 1387 Stücke:
Mindestbestellmenge: 35
auf Bestellung 1887 Stücke:
BYV32-200-E3/45 BYV32-200-E3/45 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division byv32.pdf Description: DIODE ARRAY GP 200V 18A TO-220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 25 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 18A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.15 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
Mindestbestellmenge: 6
BYV32-200-E3/45
Produktcode: 129040
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
byv32.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Gleichrichter- und Schaltdioden
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
BYV32-200-E3\45 BYV32-200-E3\45 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 18A,200V,25NS,DUAL UF RECT