Produkte > NEXPERIA > BZB784-C3V3,115
BZB784-C3V3,115
BZB784-C3V3,115 NEXPERIA
BZB784_SER.pdf
Hersteller: NEXPERIA
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.35W; 3.3V; SMD; reel,tape; SOT323; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.35W
Zener voltage: 3.3V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Case: SOT323
Semiconductor structure: common anode; double
Max. forward voltage: 0.9V
Max. load current: 0.2A
auf Bestellung 380 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 380
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZB784-C3V3,115 NEXPERIA
Description: DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT-323, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-70, SOT-323, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 1 Pair Common Anode, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V, Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms, Supplier Device Package: SOT-323, Grade: Automotive, Power - Max: 180 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZB784-C3V3,115 BZB784-C3V3,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZB784_SERIES.pdf Description: DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT-323
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V
Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms
Supplier Device Package: SOT-323
Grade: Automotive
Power - Max: 180 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 1675 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
auf Bestellung 11648 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
BZB784-C3V3,115 BZB784-C3V3,115 Hersteller : Nexperia bzb784_series.pdf Zener Diode Dual Common Anode 3.3V 5% 95Ohm 350mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SC-70 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 180 mW