Produkte > NEXPERIA USA INC. > BZB784-C6V2,115
BZB784-C6V2,115
BZB784-C6V2,115 Nexperia USA Inc.
BZB784_SERIES.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER ARRAY 6.2V SOT-323
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOT-323
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 180 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 1832 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZB784-C6V2,115 Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER ARRAY 6.2V SOT-323, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-70, SOT-323, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 1 Pair Common Anode, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOT-323, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 180 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote BZB784-C6V2,115
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZB784-C6V2,115 BZB784-C6V2,115 Hersteller : Nexperia bzb784_series.pdf Zener Diode Dual Common Anode 6.2V 5% 10Ohm 350mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SC-70 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZB784-C6V2,115 Hersteller : NXP BZB784_SERIES_2.pdf Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZB784-C6V2,115 BZB784-C6V2,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZB784_SERIES.pdf Description: DIODE ZENER ARRAY 6.2V SOT-323
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 180 mW