BZG03C120-M3_A-18
BZG03C120-M3_A-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzg03c-m-series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 120V 1.25W DO214AC
Tolerance: ±5.42%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 120 V
Impedance (Max) (Zzt): 250 Ohms
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Power - Max: 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 91 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZG03C120-M3_A-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 120V 1.25W DO214AC, Tolerance: ±5.42%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 120 V, Impedance (Max) (Zzt): 250 Ohms, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Power - Max: 3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 91 V.