BZG03C12TR
BZG03C12TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
BZG03C_Series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 12V 3W DO214AC
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V
Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Power - Max: 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 9.1 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZG03C12TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 12V 3W DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V, Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Power - Max: 3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 9.1 V.
Weitere Produktangebote BZG03C12TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZG03C12TR BZG03C12TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZG03C_Series.pdf Description: DIODE ZENER 12V 3W DO214AC
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C
Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms
Power - Max: 3 W