BZG03C180-M3-18
BZG03C180-M3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzg03c-m-series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 180V 1.25W DO214AC
Tolerance: ±6.39%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 180 V
Impedance (Max) (Zzt): 400 Ohms
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Part Status: Active
Power - Max: 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 130 V
auf Bestellung 4190 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZG03C180-M3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 180V 1.25W DO214AC, Tolerance: ±6.39%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 180 V, Impedance (Max) (Zzt): 400 Ohms, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Part Status: Active, Power - Max: 1.25 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 130 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZG03C180-M3-18 BZG03C180-M3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors bzg03c-m-series.pdf Zener Diodes Uni-direc 300W Pppm SMA (DO-214AC)
auf Bestellung 3515 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BZG03C180-M3-18 BZG03C180-M3-18 Hersteller : Vishay bzg03cmseries.pdf Diode Zener Single 180V 6% 3000mW 2-Pin SMA T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZG03C180-M3-18 Hersteller : Vishay bzg03c-m-series.pdf DIODE ZENER 180V 1.25W DO214AC Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZG03C180-M3-18 BZG03C180-M3-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzg03c-m-series.pdf Description: DIODE ZENER 180V 1.25W DO214AC
Tolerance: ±6.39%
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Power - Max: 1.25 W