BZG05B5V1-HM3-08
BZG05B5V1-HM3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzg05b-m-series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 5.1V 1.25W DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1.96%
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Grade: Automotive
Power - Max: 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 1.5 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 4500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZG05B5V1-HM3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 5.1V 1.25W DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1.96%, Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Grade: Automotive, Power - Max: 1.25 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 1.5 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZG05B5V1-HM3-08 BZG05B5V1-HM3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzg05b-m-series.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 1.25W DO214AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±1.96%
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 1.25 W
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 5359 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
BZG05B5V1-HM3-08 BZG05B5V1-HM3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzg05b-m-series-1272530.pdf Zener Diodes Uni-direc 40W Pppm SMA (DO-214AC)