BZG05B9V1-E3-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 1.25W DO214AC
Tolerance: ±1.98%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 5 Ohms
Supplier Device Package: DO-214AC
Power - Max: 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 6.8 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZG05B9V1-E3-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 1.25W DO214AC, Tolerance: ±1.98%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 5 Ohms, Supplier Device Package: DO-214AC, Power - Max: 1.25 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 6.8 V.