Produkte > VISHAY > BZM55B3V6-TR
BZM55B3V6-TR
BZM55B3V6-TR VISHAY
bzm55_ser.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 3.6V; SMD; 7 inch reel; MicroMELF; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 3.6V
Mounting: SMD
Kind of package: 7 inch reel
Case: MicroMELF
Semiconductor structure: single diode
Tolerance: ±2%
Manufacturer series: BZM55
Quantity in set/package: 2500pcs.
auf Bestellung 2030 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 625
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZM55B3V6-TR VISHAY
Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW MICROMELF, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, No Lead, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 600 Ohms, Supplier Device Package: MicroMELF, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZM55B3V6-TR BZM55B3V6-TR Hersteller : Vishay Semiconductors bzm55.pdf Zener Diodes 3.6 Volt 0.5W 2%
auf Bestellung 15528 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
BZM55B3V6-TR BZM55B3V6-TR Hersteller : Vishay bzm55.pdf Diode Zener Single 3.6V 2% 500mW 2-Pin MicroMELF T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZM55B3V6-TR BZM55B3V6-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzm55.pdf Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW MICROMELF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 600 Ohms
Supplier Device Package: MicroMELF
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 500 mW