BZM55C15-TR3
BZM55C15-TR3 Vishay Semiconductors
bzm55.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Zener Diodes 15 Volt 0.5W 5%
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZM55C15-TR3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ZENER 15V 500MW MICROMELF, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, No Lead, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V, Impedance (Max) (Zzt): 110 Ohms, Supplier Device Package: MicroMELF, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 11 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZM55C15-TR3 BZM55C15-TR3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzm55.pdf Description: DIODE ZENER 15V 500MW MICROMELF
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V
Impedance (Max) (Zzt): 110 Ohms
Supplier Device Package: MicroMELF
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 11 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 8750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
BZM55C15-TR3 BZM55C15-TR3 Hersteller : Vishay bzm55.pdf Diode Zener Single 15V 6% 500mW 2-Pin MicroMELF T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BZM55C15-TR3 BZM55C15-TR3 Hersteller : VISHAY bzm55_ser.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 15V; SMD; 13 inch reel; MicroMELF; single diode
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Manufacturer series: BZM55
Quantity in set/package: 10000pcs.
Kind of package: 13 inch reel
Case: MicroMELF
Semiconductor structure: single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 15V