BZM55C2V4-TR3
BZM55C2V4-TR3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzm55.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW MICROMELF
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V
Impedance (Max) (Zzt): 600 Ohms
Supplier Device Package: MicroMELF
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 9996 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 72
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZM55C2V4-TR3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW MICROMELF, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, No Lead, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V, Impedance (Max) (Zzt): 600 Ohms, Supplier Device Package: MicroMELF, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZM55C2V4-TR3 BZM55C2V4-TR3 Hersteller : Vishay Semiconductors bzm55.pdf Zener Diodes 2.4 Volt 0.5W 5%
auf Bestellung 10055 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
BZM55C2V4-TR3 BZM55C2V4-TR3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzm55.pdf Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW MICROMELF
Mounting Type: Surface Mount
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW