BZT03C160-TR
BZT03C160-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzt03.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 130VWM 224VC SOD57
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5.63%
Package / Case: SOD-57, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 160 V
Impedance (Max) (Zzt): 350 Ohms
Supplier Device Package: SOD-57
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 120 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT03C160-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 130VWM 224VC SOD57, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5.63%, Package / Case: SOD-57, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 160 V, Impedance (Max) (Zzt): 350 Ohms, Supplier Device Package: SOD-57, Part Status: Active, Power - Max: 1.3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 120 V.
Weitere Produktangebote BZT03C160-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT03C160-TR BZT03C160-TR Hersteller : Vishay Semiconductors bzt03.pdf Zener Diodes 160 Volt 600W 6%