BZT03C75-TAP
BZT03C75-TAP Vishay Semiconductors
bzt03.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Zener Diodes 75 Volt 600W 6%
auf Bestellung 30594 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT03C75-TAP Vishay Semiconductors
Description: DIODE ZENER 75V 1.3W SOD57, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±6%, Package / Case: SOD-57, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 75 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: SOD-57, Part Status: Active, Power - Max: 1.3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 56 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT03C75-TAP BZT03C75-TAP Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzt03.pdf Description: DIODE ZENER 75V 1.3W SOD57
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±6%
Package / Case: SOD-57, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 75 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: SOD-57
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 56 V
auf Bestellung 2019 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±6%
Package / Case: SOD-57, Axial
Mounting Type: Through Hole
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W