Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > BZT52-B5V1_R1_00001
BZT52-B5V1_R1_00001
BZT52-B5V1_R1_00001 Panjit International Inc.
BZT52-B2V4_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1.96%
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Part Status: Active
Power - Max: 410 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 800 mV
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52-B5V1_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1.96%, Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Part Status: Active, Power - Max: 410 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 800 mV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: Zener; 410mW; 5.1V; SMD; reel,tape; SOD123; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.41W
Zener voltage: 5.1V
Kind of package: reel; tape
Case: SOD123
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Semiconductor structure: single diode
auf Bestellung 2636 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 625
BZT52-B5V1_R1_00001 BZT52-B5V1_R1_00001 Hersteller : Panjit BZT52_B2V4_SERIES-1865463.pdf Zener Diodes 410mW,ZENER,SOD-123,5.1V
Mindestbestellmenge: 17
BZT52-B5V1_R1_00001 BZT52-B5V1_R1_00001 Hersteller : Panjit International Inc. BZT52-B2V4_SERIES.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±1.96%
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 410 mW