BZT52B15-E3-08
BZT52B15-E3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzt52.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 15V 410MW SOD123
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Part Status: Active
Power - Max: 410 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 11 V
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52B15-E3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 15V 410MW SOD123, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V, Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Part Status: Active, Power - Max: 410 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 11 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT52B15-E3-08 BZT52B15-E3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzt52.pdf Description: DIODE ZENER 15V 410MW SOD123
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 410 mW
auf Bestellung 5561 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
BZT52B15-E3-08 BZT52B15-E3-08 Hersteller : VISHAY bzt52_ser.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 15V; SMD; 7 inch reel; SOD123; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 15V
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Kind of package: 7 inch reel
Case: SOD123
Semiconductor structure: single diode
Manufacturer series: BZT52B
Quantity in set/package: 3000pcs.
auf Bestellung 44 Stücke:
Mindestbestellmenge: 44
BZT52B15-E3-08 BZT52B15-E3-08 Hersteller : Vishay bzt52.pdf Diode Zener Single 15V 2% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
auf Bestellung 369 Stücke:
auf Bestellung 369 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
BZT52B15-E3-08 BZT52B15-E3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzt52.pdf Zener Diodes 15 Volt 0.5W 2%