Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > BZT52B6V2JSHE3-TP
BZT52B6V2JSHE3-TP
BZT52B6V2JSHE3-TP Micro Commercial Co
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52B6V2JSHE3-TP Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 200 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZT52B6V2JSHE3-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT52B6V2JSHE3-TP BZT52B6V2JSHE3-TP Hersteller : Micro Commercial Co Description: DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 200 mW