BZT52B9V1-HE3-08
BZT52B9V1-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzt52.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Grade: Automotive
Power - Max: 410 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 7 V
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52B9V1-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Grade: Automotive, Power - Max: 410 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 7 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZT52B9V1-HE3-08
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT52B9V1-HE3-08 BZT52B9V1-HE3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzt52-1767547.pdf Zener Diodes 9.1 Volt 0.5W 2% AUTO