BZT52C18-G3-08
BZT52C18-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzt52-g.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 18V 410MW SOD123
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V
Impedance (Max) (Zzt): 45 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Part Status: Active
Power - Max: 410 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 14 V
auf Bestellung 563 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52C18-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 18V 410MW SOD123, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V, Impedance (Max) (Zzt): 45 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Part Status: Active, Power - Max: 410 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 14 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT52C18-G3-08 BZT52C18-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzt52-g.pdf Zener Diodes 18 Volt 0.41W 5%
auf Bestellung 18246 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
BZT52C18-G3-08 BZT52C18-G3-08 Hersteller : Vishay bzt52g.pdf Diode Zener Single 18V 6% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZT52C18-G3-08 BZT52C18-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzt52-g.pdf Description: DIODE ZENER 18V 410MW SOD123
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 45 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 410 mW
Produkt ist nicht verfügbar
BZT52C18-G3-08 Hersteller : VISHAY bzt52-g_ser.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 18V; SMD; 7 inch reel; SOD123; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 18V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: 7 inch reel