BZT52C2V2
BZT52C2V2 NextGen Components
BZT52C2V21S0WZ.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: DIODE ZENER 2.2V 500MW SOD123
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 120 µA @ 700 mV
auf Bestellung 3000000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52C2V2 NextGen Components
Description: DIODE ZENER 2.2V 500MW SOD123, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 120 µA @ 700 mV.