BZT52C2V7-HE3-18
BZT52C2V7-HE3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzt52_series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.7V 410MW SOD123
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 83 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Power - Max: 410 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52C2V7-HE3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.7V 410MW SOD123, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 83 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Power - Max: 410 mW, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZT52C2V7-HE3-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT52C2V7-HE3-18 BZT52C2V7-HE3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors bzt52_series.pdf Zener Diodes 2.7 Volt 0.5W 5% AUTO