BZT52C9V1HE3-TP Micro Commercial Components
Hersteller: Micro Commercial Components
Zener Diode Single 9.1V 6% 15Ohm 500mW Automotive AEC-Q101 2-Pin SOD-123 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52C9V1HE3-TP Micro Commercial Components
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123, Tolerance: ±6.04%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZT52C9V1HE3-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT52C9V1HE3-TP BZT52C9V1HE3-TP Hersteller : Micro Commercial Co Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123
Tolerance: ±6.04%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±6.04%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BZT52C9V1HE3-TP BZT52C9V1HE3-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) BZT52C2V4HE3_BZT52C47HE3_SOD_123_-3421634.pdf Zener Diodes 500mW ZENER