BZT55B7V5-GS18
BZT55B7V5-GS18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzt55.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SOD-80 Variant
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80 QuadroMELF
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 5 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT55B7V5-GS18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: SOD-80 Variant, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V, Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80 QuadroMELF, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 5 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZT55B7V5-GS18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT55B7V5-GS18 BZT55B7V5-GS18 Hersteller : Vishay Semiconductors bzt55.pdf Zener Diodes 7.5 Volt 0.5W 2%