Produkte > VISHAY > BZT55C15-GS08
BZT55C15-GS08
BZT55C15-GS08 VISHAY
BZT55C_ser.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 15V; SMD; 7 inch reel; QuadroMELF,SOD80; BZT55
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Manufacturer series: BZT55
Quantity in set/package: 2500pcs.
Kind of package: 7 inch reel
Case: QuadroMELF; SOD80
Semiconductor structure: single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 15V
auf Bestellung 1316 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 625
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT55C15-GS08 VISHAY
Description: DIODE ZENER 15V 500MW SOD80, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-80 Variant, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V, Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80 QuadroMELF, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 11 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT55C15-GS08 BZT55C15-GS08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzt55.pdf Description: DIODE ZENER 15V 500MW SOD80
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-80 Variant
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80 QuadroMELF
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 11 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
BZT55C15-GS08 BZT55C15-GS08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzt55.pdf Zener Diodes 15 Volt 0.5W 5%
Mindestbestellmenge: 16
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-80 Variant
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 26
BZT55C15-GS08 BZT55C15-GS08 Hersteller : Vishay bzt55.pdf Diode Zener Single 15V 6% 500mW 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZT55C15-GS08 Hersteller : Vishay BZT55C.pdf 15V 5%, 0.5W, Quadro-MELF SOD-80 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт