BZT55C4V7-GS08 Vishay
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT55C4V7-GS08 Vishay
Description: VISHAY - BZT55C4V7-GS08 - Zener-Diode, 4.7 V, 500 mW, SOD-80 (MiniMELF), 2 Pin(s), 175 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-80 (MiniMELF), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 500mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZT55, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Zener-Spannung, nom.: 4.7V, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZT55C4V7-GS08 | Hersteller : Vishay |
Diode Zener Single 4.7V 6% 500mW 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R |
auf Bestellung 12500 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 14359 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.5W; 4.7V; SMD; 7 inch reel; QuadroMELF,SOD80; BZT55 Type of diode: Zener Power dissipation: 0.5W Zener voltage: 4.7V Kind of package: 7 inch reel Case: QuadroMELF; SOD80 Mounting: SMD Tolerance: ±5% Semiconductor structure: single diode Manufacturer series: BZT55 Quantity in set/package: 2500pcs. |
BZT55C4V7-GS08 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80Packaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±5% Package / Case: SOD-80 Variant Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 QuadroMELF Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 1 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
BZT55C4V7-GS08 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Zener Diodes 4.7 Volt 0.5W 5% |
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: SOD-80 Variant Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 QuadroMELF Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 1 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Description: VISHAY - BZT55C4V7-GS08 - Zener-Diode, 4.7 V, 500 mW, SOD-80 (MiniMELF), 2 Pin(s), 175 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80 (MiniMELF) rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q101 isCanonical: N usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 500mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZT55 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 175°C Zener-Spannung, nom.: 4.7V SVHC: No SVHC (04-Feb-2026) |
4,7V; 0,5W; SOD-80 packing: tape/reel BZT55C4V7-GS08 SOD80 VISHAY DZ 4V7.bzt55 VISAnzahl je Verpackung: 2500 Stücke |
auf Bestellung 2500 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
4.7V 5%, 0.5W, Quadro-MELF SOD-80 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |